Drama z Katarzyną Krawiec w bibliotece

Dodano: 25.02.2013
A A A
Zajęcia z dramy, to bliskie spotkania ze sztuką, a w szczególności z teatrem. Młodzi czytelnicy w praktyce ćwiczyli różnorodne techniki pod fachowym okiem Katarzyny Krawiec - aktorki i animatora scen dziecięcych.

Zajęcia z dramy, to bliskie spotkania ze sztuką, a w szczególności z teatrem. Młodzi czytelnicy w praktyce mogli poznać ile pracy zajmuje przygotowanie spektaklu, sami bowiem tworzyli scenariusz, dekorację, stroje i charakteryzację do przedstawienia, które później zostało zaprezentowane publiczności na zajęciach w bibliotece. Ćwiczenia  różnorodnych technik dramowych pod fachowym okiem Katarzyny Krawiec - aktorki i  animatora scen dziecięcych zmobilizowały do współpracy całą trzydziestoosobową grupę dzieci.W trakcie zajęć nikt nie został pominięty i każdy uczestnik musiał na równi zaangażować się we współpracę. Młodzi aktorzy z zapałem ćwiczyli wyobraźnię, która pozwala odkryć samego siebie, otaczający świat, uczy przewidywać sytuacje, uwrażliwia na przyrodę, ułatwia wczucie się w emocje i uczucia innych, a dzięki temu uczy empatii i odpowiedzialności.


Spotkanie odbyło się 19 lutego br. w czytelni szebieńskiej biblioteki w ramach programu Fundacji Wspomagania Wsi pt.„Pożyteczne ferie 2013 – Nasi wspaniali sąsiedzi” przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Szebniach i grupy wolontariuszy.Wszystkie nabyte umiejętności przyniosą efekt w postaci wspaniałego przedstawienia, które zostanie zaprezentowane na zakończenie projektu.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach, KGW w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności