,,Zimowe rozgrywki’’ - feryjne spotkania w świetlicy GOK w Żółkowie

Dodano: 02.03.2016
A A A
 
Podczas tegorocznych ferii  zimowych trwających od 15 - 26 lutego świetlica GOK w Żółkowie przygotowała dla uczniów zajęcia pod nazwą ,,Zimowe rozgrywki’’.

Dwutygodniowe spotkania miały na celu zagospodarowanie wolnego czasu, rozwijania zainteresowań, doskonalenia  umiejętności manualnych oraz integracji i współpracy w różnych grupach wiekowych. Jak głosiło motto naszych spotkań - ,,Zimowe rozgrywki’’- postawiliśmy głównie na aktywność fizyczną oraz manualną i intelektualną.

Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od  omówienia zasad bezpieczeństwa podczas ferii nie tylko w domu czy świetlicy ale również na drogach. Zostały także poruszone i omówione problemy i ich konsekwencje różnych niebezpiecznych uzależnień. Dużo uwagi poświęciliśmy uzależnieniu  od alkoholu, substancjom typu dopalacze, ale również grom komputerowym. 

Każdy dzień  rozpoczynaliśmy od zajęć plastycznych . Zima  i śnieg tego roku do nas nie zawitały, więc nasze prace plastyczne wciąż krążyły wokół zimowej tematyki. Młodsze dzieci chętnie tworzyły zimowe wyklejanki, pejzaże i  rysunki. Powstały także  jako namiastka śniegu piękne papierowe gwiazdki. Zrobiliśmy wesołego stworka ,,Ferbiego’’- który powstał z bibuły i plastikowych butelek. Malowaliśmy witraże specjalnymi farbami, ale też gimnazjalistki pokusiły się o zrobienie misternego i pięknego witrażu z papieru. Lepiliśmy zwierzaki z modeliny i plasteliny. Niektórym tęskno za wiosną i Wielkanocą, więc ozdabiali już świąteczne pisanki. W każdy dzień trwały intensywne treningi  przygotowujące  do turnieju w tenisie stołowym. Oprócz tego uczestnicy mieli do dyspozycji stoły do gry w bilard, piłkarzyki  oraz hokeja stołowego. Nie zabrakło też zabaw w kalambury, Twistera, gier planszowych, gier w karty oraz układania puzzli czy kręcenia hula-hop. Oglądaliśmy też wspólnie bajki i filmy familijne.

Na zakończenie ferii został rozegrany turniej w tenisie stołowym, który profesjonalnie poprowadził wieloletni instruktor i znawca zasad  gry w tenisie pan  Stanisław Jarecki. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. I choć był to turniej i zostały ogłaszcze poszczególne lokaty, to nagrody w postaci  dyplomów oraz przyborów szkolnych otrzymali  wszyscy jednakowe, bo nie o miejsce, ale o dobrą zabawę  oraz o podszkolenie umiejętności tu chodziło. Reszta uczestników spotkań również otrzymała za zaangażowanie i frekwencję, drobne nagrody w postaci dyplomów i przyborów szkolnych.

Mam nadzieję, że każde z dzieciaków znalazło dla siebie ciekawy, kreatywny i twórczy sposób na spędzenie ferii wśród kolegów i przyjaciół.
 
Jolanta Pawluś

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności