"Z szacunku i patriotyzmu’’ - wizyta na grobach NN żołnierzy

Dodano: 14.11.2018
A A A
 
   Już po raz piąty świetlice z Żółkowa i Łask wspólnie odwiedziły w przeddzień Święta Zmarłych groby nieznanych żołnierzy znajdujące się w pobliskich lasach.

   Wcześniej uczestnicy podczas warsztatów plastycznych przygotowali stroiki, które zanieśli na mogiły. Groby zostały uprzątnięte z liści oraz wypalonych świec. Młodzież uczciła chwilą ciszy pamięć spoczywających tam żołnierzy oraz zapaliła znicze.

   Pamiętajmy o tych bezimiennych grobach, ponieważ są częścią naszej historii, a młodsze pokolenia uczmy szacunku i poszanowania dla tych, którzy odeszli na wieczną wartę z dala od swych ojczystych stron.
 
 J.Pawluś
E.Stachura

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności