Z szacunku i patriotyzmu - wizyta na grobach NN żołnierzy

Dodano: 03.11.2015
A A A
Już po raz czwarty świetlice z Żółkowa i Łask wspólnie odwiedziły w przeddzień Święta Zmarłych groby nieznanych żołnierzy znajdujące się w pobliskich lasach.
Już po raz czwarty świetlice z Żółkowa i Łask wspólnie odwiedziły w przeddzień Święta Zmarłych groby nieznanych żołnierzy znajdujące się w pobliskich lasach.

Wcześniej uczestnicy podczas warsztatów plastycznych przygotowali stroiki, które zanieśli na mogiły. Groby zostały uprzątnięte z liści oraz wypalonych świec. Młodzież uczciła chwilą ciszy pamięć spoczywających tam żołnierzy oraz zapaliła znicze.

Pamiętajmy o tych bezimiennych grobach, ponieważ są częścią naszej historii, a młodsze pokolenia uczmy szacunku i poszanowania dla tych, którzy odeszli na wieczną wartę z dala od swych ojczystych stron.

 J.Pawluś

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności