XVIII MIĘDZYNARODOWy RODZINNy TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI W PIŁCE SIATKOWEJ PRO- FAMILIA CUP 2017

Dodano: 01.12.2017
A A A
 
Już po raz XVIII pasjonaci Piłki Siatkowej spotkali się na  Międzynarodowym  Rodzinnym Turnieju Niepodległości.

Tegoroczny turniej po raz pierwszy odbył się na trzech  obiektach sportowych:  szkoła podstawowa w Ustrobnej, hala sportowa GOSiR w Jedliczu, szkoła podstawowa  w Niepli w dniu 26.11.2017.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn, w tym pięć w kategorii zawodowej i 11 amatorskiej – młodzieżowej podzielonej na dwie grupy.

LZS Przybówka, Agro EKO Farma Śvidnik/ Słowacja, Foto Hurt Rzeszów,WP Transfer Stalowa Wola, Użgorod/ Ukraina.

Drużyna amatorska uczestnicząca w Jedliczu:
Grupa C: OLDBOY Stary Sącz, Czarni Rzeszów, GOSiR Jedlicze, OZ AMIS Stropkov/ Słowacja, Team Moderówka, PRO- FAMILIA Wojaszówka.

Grupa D – drużyny amatorskie uczestniczące w Niepli:
Użgorod/Ukraina, OSP KRSG Bratkówka, Team Kazalski Moderówka, ICFKarting Iskra Rzeszów, PCK Poznań

Zwyciężcą w kategorii zawodowej została drużyna – Foto Hurt Rzeszów, II miejsce – WP Transfer Stalowa Wola.
W tej kategorii mecze zostały rozegrane systemem każdy z każdym i drużyna FOTO – Hurt wygrała wszystkie mecze. III miejsce – Agro EKO Śvidnik/ Słowacja.

Kategoria młodzieżowa: Mecz finałowyI - ICF Karting Iskra Rzeszów -  Czarni Rzeszów 3:1 ( 15:8; 15:17; 15:11 )
III miejsca  - GOSiR Jedlicze – OSP Bratkówka 3:0 ( 15:5, 15:13, 15:7 )

Turniej został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
Fundatorami nagród  w postaci piłek siatkarskich najwyższej jakości, grawerowanych ręcznie pucharów szklanych, dyplomów były jednostki samorządowe: Starostwo powiatowe Krosno,
Starostwo powiatowe Jasło, Gmina Jedlicze, Gmina Jasło, Gmina Wojaszówka, GOKiR Wojaszówka, PWZPS Rzeszów.

Honorowy Patronat nad Turniejem objęli: Poseł na Sejm R.P. - Joanna Frydrych, Poseł na Sejm R.P. - Bogdan Rzońca, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Starosta powiatu krośnieńskiego – Jan Juszczak, Starosta powiatu jasielskiego – Adam Pawluś, Wójt Gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz, Wójt Gminy Jedlicze – Joanna Urbanik, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański.

Turniej sędziowali: Kaliński Janusz, Kudasik Grzegorz, Michał Pasterz, Górnicki Mateusz, Eustachiewicz Janusz, Zajchowski Andrzej.
Otwarcia turnieju dokonali: Poseł na Sejm R.P – Joanna Frydrych, W-ce Starosta powiatu krośnieńskiego – Adolf Kasprzyk, przedstawiciel Wójta Gminy Jasło – Piotr Sikora, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański, W-ce Burmistrz Jedlicza – Ryszard Zagórski, Dyr. szkoły podstwowej w Ustrobnej – Joanna Nowak.

W turnieju przyznano nagrody indywidualne –  fotele komputerowe ufundowane przez Nowy Styl Group dla najstarszego zawodnika, i  najlepszego zawodnika.

Nagrody indywidualne – puchary szklane ufundowane przez sponsora Krosno Glass otrzymali:
W kategorri  najmłodsi zawodnicy:Maja Stareńczak z Moderówki – 14 lat, Wiktor Kozubal – Pro- Familia Wojaszówka – 15 lat, wręczono także dwie dla najlepszych zawodników w kategorii zawodowej – dla Tomasza Środy z Foto Hurt i Tomasa Guli z Agro EKO Śvidnik

Sponsorzy turnieju:
RBDiM – Krosno, ORLEN Południe S.A., ZPRE – Jedlicze, EBA Krosno, Inwentech Group, PRiD Krosno,Wenta Frysztak, Inwest Profil Bajdy,Luks Granit – Ustrobna, AGET BHP Krosno, Max Stone Bratkówka, Restauracja uSchabińskiej, Firma Budowlana  Drogoń Frysztak, Delikatesy Groszek – Bratkówka, Krosoft Krosno,F.P.U Połoniny Iwoniczanka,  Oberża – Krosno

Fundatorzy nagród: Nowy Styl Group, PWZPS Rzeszów,PGNiG – Oddział SANOK, Krosno Glass,Piekarnia Żaneta – Krasowscy Bajdy,

Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów,Teraz Krosno, ITV Południe, Super Nowości, Obiektyw Jasielski, Korso Gazeta Sanocka, Kurier Gminy Wojaszówka,  Dukielski Miesięcznik Samorządowy, Wieści Skołyszyńskie.

W uroczystej ceremonii wręczania nagród udział wzięli: Wice Marszałek woj. podkarpackiego – Maria Kurowska, W-ce Burmistrz Jedlicza – Ryszard Zagórski, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański, Prezes T.S.Pro- FamiliaWojaszowka – Jerzy Kaleta.


Prezes T.S.Pro- Familia
Jerzy Kaleta


 

ZDJĘCIACookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności