INFORMACJA o zagrożeniu grypą ptaków

Dodano: 23.12.2016
A A A
 
W związku z wystąpieniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wysoce zjadliwej grypy ptaków wywołanej wirusem grypy A podtyp  H5  i  H7   Minister Rolnictwa  i Rozwoju Wsi w dniu   20 grudnia 2016 r.  Rozporządzeniem  wprowadza  od dnia 28 grudnia 2016 r. na terenie całego kraju zakazy i nakazy powszechnie obowiązujące.

W szczególności należy zwrócić uwagę na zakaz organizowania  targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem żywych kur, kaczek, gęsi, indyków przepiórek, perlic, gołębi, bażantów i kuropatw oraz nakazu odosobnienia drobiu lub innych ptaków  w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych  lub innych miejscach, w sposób umożliwiający kontakt  z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi  ptakami.

Szczegóły  zakazów i nakazów  w poruszonym temacie znajdują się w  Rozporządzeniu  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu    20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzania środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków ( Dz. U.  z 2016, poz. 2091).

pobierz treść

 
Wójt Gminy Jasło
Stanisław Pankiewicz
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności