X Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dodano: 03.02.2012
A A A
26 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół w Szebniach odbył się jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod Patronatem Wójta Gminy Jasło

26 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół w Szebniach odbył się jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod Patronatem Wójta Gminy Jasło, w którym swoje zdolności wokalne zaprezentowali uczniowie ze szkół Gminy Jasło i miasta Jasła oraz pobliskich miejscowości. Konkurs poprowadzili uczniowie klasy II b gimnazjum Kamila Pikuła i Adam Bachta, którzy zapowiadali poszczególnych uczestników. Zaprezentowało się blisko 40 młodych wokalistów, wykonujących zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak również osadzone w luźniejszej stylistyce estradowej piosenki bożonarodzeniowe.Wszystkie prezentacje sceniczne podlegały ocenie Konkursowej Komisji Artystycznej, w składzie której znaleźli się: p. Aleksandra Piękoś – przewodnicząca jury, p. Agnieszka Gruszczyńska, p. Irena Pikul, p. Roman Jarzmik i p. Janusz Szewczyk.

Konkursowa Komisja Artystyczna po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, biorąc pod uwagę warunki głosowe, muzykalność, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – Szkoła Podstawowa klasy O-III    
              
Miejsce I     -    Aleksandra Brągiel SP nr 2 Osobnica
Miejsce II    -    Gabriela Zoła ZSM nr 5 Jasło                       
Miejsce III   -    Paulina Pawluś ZS Warzyce
                                      
KATEGORIA II – Szkoła Podstawowa klasy IV-VI
Miejsce I     -    Oliwia Hap ZS Szebnie  
Miejsce II    -    Kamila Kuzak SP Jareniówka 
Miejsce III   -    Krystian Bąk ZS Osobnica 

Wyróżnienia - Aleksandra Bochnia ZS Szebnie  i  Aleksandra Nowak ZS Szebnie

KATEGORIA III – Gimnazjum klasy I-III

Miejsce I     -    Aleksandra Gacek ZS Warzyce 
Miejsce II    -    Mateusz Knapik ZS Osobnica 
Miejsce III   -    Izabela Owsiak ZS Warzyce

Wyróżnienia - Karina Lubaś ZS Szebnie  i   Marlena Wiśniowska ZS Szebnie

Utalentowana muzycznie młodzież dostarczyła wszystkim zebranym wielu pozytywnych wrażeń. Świąteczna scenografia szkoły i piękne melodie polskich kolęd były miłym akcentem na pożegnanie radosnego okresu Bożego Narodzenia.
 
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie swoich uzdolnionych uczniów.

Główną pomysłodawczynią i koordynatorką konkursu była p. Wioletta Zygmunt, piękną scenografię przygotowała p. Teresa Warzecha.

W. Zygmunt i T. Świszcz

Fotorelacja

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności