Czytamy z całą Polską czyli Gmina Jasło czyta dzieciom

Dodano: 30.05.2011
A A A
Od 29 maja do 5 czerwca w całym kraju trwa X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
     Od  29 maja do 5 czerwca w całym kraju trwa  X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, inicjatywa zapoczątkowana przez Fundację ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, której celem podobnie jak całej kampanii jest uświadomienie dorosłym, a zwłaszcza rodzicom, potrzeby codziennego czytania dzieciom ciekawych książek w serdecznej atmosferze. Tegoroczny Tydzień Czytania rozpocznie obchody Jubileuszu 10-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, w którą zaangażowanych jest już blisko 6400 Koordynatorów i Liderów oraz 2600 miejscowości w całym kraju. Patronat nad Jubileuszem kampanii czytania objęła m.in.: p. Anna Komorowska, Pierwsza Dama RP.
    Ta szeroko propagowana przez media akcja znalazła także oddźwięk w bibliotekach gminy Jasło. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, wraz z Filiami w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach, aktywnie uczestniczy w akcji od samego początku.  Przyłączając się do wspólnego głośnego czytania pracownicy GBP przygotowali dla swoich czytelników mnóstwo atrakcji.

    Tydzień czytania dzieciom w gminie Jasło rozpocznie GMINNY DZIEŃ DZIECKA, który odbędzie się 1 czerwca w Zespole Szkół w Trzcinicy. Tradycyjnie   imprezę rozpocznie  wspólne głośne czytanie „Lokomotywy” J. Tuwima, którą w tym roku recytować będą: przedstawiciele władz lokalnych i radni miejscowości Trzcinica, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji, a także  zaproszeni goście.
Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele różnorodnych atrakcji. Zabawy integracyjne z chustą KLANZA, konkursy i quizy czytelnicze, zabawy ruchowe i plastyczne, połączone  z  pokazami umundurowania oraz samochodów  strażackich i policyjnych.

    Kolejną  atrakcją  czytelniczej zabawy będzie PLENEROWY PIKNIK CZYTELNICZY,   który  odbędzie się  3 czerwca,  od godz. 15.00  przy GBP w Szebniach.
Tu również przewidziano sporo atrakcji - głośne czytanie, gry i zabawy integracyjne, a także konkursy z nagrodami.
    Także  Filia GBP w Osobnicy zaprasza swoich czytelników  na  głośne czytanie i warsztaty plastyczno-  literackie MAGICZNY ŚWIAT  ORIGAMI, które odbędą się 3 czerwca od godz. 15.00.
    Z kolei FGBP w Trzcinicy, 3 czerwca , od godz. 15.00  proponuje warsztaty plastyczno-literackie BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO – ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ!

     Pracownicy FGBP i Świetlicy Wiejskiej w Warzycach,  także przyłączą się do obchodów X OTCD . W dniach 8 i 9 czerwca będą uczestniczyć  w  głośnym czytaniu,  które odbędzie się w Zespole Szkół w Warzycach.

    We wszystkich  wydarzeniach  wezmą udział przedstawiciele lokalnych władz, mediów,  pracownicy instytucji kultury, dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz reprezentanci wybranych zawodów, a  także czytelnicy, dla których tydzień czytania będzie doskonałą okazją do zabwy, integracji i ciekawego spędzenia wolnego czasu.


Agnieszka Jeleń
gminny koordynator akcji CPCDCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności