Podaj dalej

Dodano: 30.05.2011
A A A
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach rozpoczęto projekt "Podaj dalej", a jego uczestnikami są Bibliotekarze oraz Dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury i Czytelnictwa ze Skołyszyna, Jasienicy Rosielnej i Roźwienicy.

Miejsce promocji kultury, informacje lokalne - jak je zbierać i upowszechniać oraz warsztaty rękodzieła artystycznego, to pierwsze szkolenie w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach rozpoczęto projekt Podaj dalej, a jego uczestnikami są Bibliotekarze oraz Dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury i Czytelnictwa ze Skołyszyna, Jasienicy Rosielnej i Roźwienicy.Zadaniem GBP jako Biblioteki Wiodącej w PRB jest przeprowadzenie czterech szkoleń dla osiemnastu osób z Bibliotek Partnerskich i przekazanie im wiedzy zdobytej podczas warsztatów specjalistycznych tj. wiedza na wyciągnięcie ręki – łatwy dostęp do zbiorów bibliotecznych, komunikacja internetowa oraz warsztaty dziennikarskie.W czasie spotkania, które odbyło się 17 maja br. uczestnicy mogli zapoznać się z historią naszej gminy i wsi Szebnie, spotkali się z poetką ludową Marią Tomasik, nauczyli się nowych form pracy plastycznej dla dzieci i młodzieży oraz uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich i spotkaniu z młodzieżą z Gimnazjum im. ks. J. Opioły w Szebniach.Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates, której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, a od niej poprzez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dotacje otrzymała GBP w Jaśle z/s w Szebniach jako Biblioteka Wiodąca.

S. Ablewicz – GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności