Dziwne przypadki bajkopisarza czyli spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Dodano: 13.05.2011
A A A
W ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – autorem książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystą programów telewizyjnych

W ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – autorem książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystą programów telewizyjnych tj. Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa oraz Laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego oraz dwukrotnym zdobywcą Nagrody Edukacyjnej XXI.


W spotkaniu, które zorganizowane było w GBP w Jaśle z/s w Szebniach oprócz klubowiczów MKD uczestniczyły również dzieci z klas podstawowych z Zespołu Szkół w Szebniach, z którymi autor nawiązał ciepły i serdeczny kontakt.

Na początku pisarz sprawdził wiedzę młodych czytelników z zakresu znajomości gatunków literackich, jak również razem z nimi omówił znaczenie niektórych związków frazeologicznych. Barwnie opowiadał jak powstają jego książki, skąd czerpie pomysły na imiona bohaterów i tytuły swoich dzieł. Przeczytał także przybyłym dzieciom fragmenty kilku swoich książek m.in. „Tu i tam z Kubą i Bubą”, „Kacperiada”, „Bon czy ton – savoir- vivre dla dzieci”. Jednak największą dla nas niespodzianką było przedstawienie i przeczytanie fragmentu nowo napisanej książki pt. „Gdybym był dziewczynką”, której oficjalna premiera niedługo ma się odbyć.


Na zakończenie młodzi czytelnicy zadawali różne pytania, jak również każdy z nich mógł otrzymać autograf od pisarza. Grzegorz Kasdepke urzekł nas swoim poczuciem humory, otwartością i pomysłowością.Spotkanie odbyło 11 maja br. się w ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności