Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę

Dodano: 11.05.2011
A A A
Twórcy ludowi powiatu jasielskiego oraz przedstawiciele Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek Gminy Jasło spotkali się 10 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.


Kocham ja wszystko, co swojskie,
co nasze- zagon ojczysty,
bo w tę skibę czarną wkładam swą pracę
znojną, ofiarną.
Kocham tych miedz zielonych sznury,
lasek przytulny,
w nim ptaszków chór,
a w dali szczyty karpackich gór.

                                          (M. Kurowska)

Twórcy ludowi powiatu jasielskiego oraz przedstawiciele Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek Gminy Jasło spotkali się 10 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. Oprócz wielu zaproszonych gości niespodziewanie odwiedził nas pracujący od trzech lat na Misjach w Zambii i Tanzanii Brat Tomasz Podrazik. Opowiedział on przybyłym o swoich przeżyciach oraz o trudnej pracy Misjonarzy Polskich.


Uroczystość zorganizowana z okazji „Tygodnia Bibliotek” zgromadziła również sympatyków książki  Marii Majchrowicz pt. „SAMA czyli cztery odsłony samotności  kobiety…” wydanej pod pseudonimem Mai Mavitsch. Autorka opowiedziała jak powstała książka, czym charakteryzują się losy bohaterek - czterech samotnych kobiet w różnym wieku, cztery interesujące historie. 

Odbyło się także trzecie spotkanie twórców ludowych z całego powiatu jasielskiego zainicjowane przez członków klubu „Michalina”. Jego celem jest rozwój indywidualności twórczych, doskonalenie warsztatu, wymiana doświadczeń oraz prezentacja swoich dokonań. Tym razem uczestnicy mogli podziwiać rzeźby i warsztat pisarski artysty ludowego  Jana Wróbla z Warzyc.Miłą niespodzianką dla aktywnych twórców ludowych, działaczy społecznych  było wręczenie wyróżnień przez Małgorzatę Dubiel - Sekretarza Gminy Jasło, w imieniu Stanisława Pankiewicza - Wójta Gminy Jasło za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, a także upowszechniania i ochrony dziedzictwa kultury na terenie gminy. Zostali wyróżnieni: Jan Wróbel, Zofia Macek, Iwona Gomułka, Maria Kozłecka oraz Maria Gubała.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności