Setne urodziny najstarszej mieszkanki Gminy Jasło

Dodano: 09.05.2011
A A A
6 maja 2011r.odbyła się uroczystość setnych urodzin mieszkanki gminy Jasło Pani Heleny Kłosowicz
6 maja 2011r.odbyła się uroczystość setnych urodzin mieszkanki gminy Jasło Pani Heleny Kłosowicz. Jubileusz rozpoczął się Mszą. Św. w  Kościele Parafialnym p.w. Dobrego Pasterza w Sobniowie.Jubilatka urodziła się w 1911 roku w Kobylu koło Frysztaka, a od jedenastu lat mieszka z rodziną wnuczki Danuty w Sobniowie.Pani Helena miała siedmioro rodzeństwa, ukończyła tylko 3 klasy szkoły podstawowej, gdyż musiała opiekować się młodszym rodzeństwem. W wieku 18 lat wyszła za mąż, później przebywała razem z mężem na Wołyniu. W 1937 r. wrócili w rodzinne strony i wybudowali dom na gruntach zakupionych od hrabiego z Wiśniowej, gdzie żyli długie lata. W roku  1964 owdowiała i od tej pory mieszkała z rodzinami swoich córek.

Jubilatka ma dwie córki, sześcioro wnucząt, ośmioro prawnucząt i jedną praprawnuczkę.Pani Helena to bardzo aktywna osoba – dopiero od niedawna, po nieszczęśliwym upadku jej praca została ograniczona. Zawsze lubiła prace polowe i pomagała rodzinie. Jest osobą bardzo religijną i rodzina zawsze może liczyć na jej modlitwę i wsparcie. Jubilatka uczęszczała do Klubu Seniora  - śpiewała w chórze, jeździła na wycieczki i pielgrzymki. 


Najlepsze życzenia oprócz licznie zgromadzonej rodziny i przyjaciół dostojnej Jubilatce złożył również Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz. Nie obyło się bez toastu 200-tu lat, kwiatów i prezentów.

 Wszystkiego najlepszego Pani Heleno - kolejnych 100 lat w zdrowiu i szczęściu!  Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności