Akademia Orange dla bibliotek gminy Jasło

Dodano: 19.04.2011
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wraz z Filiami GBP w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach w ramach Programu Rozwoju Bibliotek po raz drugi otrzymały dotacje do złożonego wniosku w programie Akademia Orange dla bibliotek.        Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wraz z Filiami GBP w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach w ramach Programu Rozwoju  Bibliotek po raz drugi otrzymały dotacje do złożonego wniosku w programie Akademia Orange dla bibliotek. GBP w pierwszej rundzie PRB pełni funkcję Biblioteki Wiodącej z partnerami z bibliotek gminnych w Skołyszynie, Jasienicy Rosielnej i Roźwienicy.

       Fundacja Orange, realizuje działania o charakterze społecznym, edukacyjnym i charytatywnym. Działalność Akademii Orange skierowana jest na nowoczesne formy edukacji poprzez wspieranie nowatorskich działań organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i instytucji kultury. Zgłoszone we wniosku konkursowym  propozycje działalności kulturalnej i edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i seniorów w naszych bibliotekach zostały zaakceptowane przez Fundację do realizacji.         Z dotacji będą pokryte koszty dostępu do Internetu w bibliotece głównej i filiach w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach. Zorganizujemy również warsztaty komputerowe dla piszących seniorów - lokalnych twórców ludowych. Pragniemy nauczyć ich obsługi komputera, edytorów tekstu, komunikatorów i poczty elektronicznej. W ramach programu młodzież bierze udział w konkursach organizowanych przez Fundację Orange np. Konkurs dla gimnazjalistów: "Sprawdź czy wiesz" - Graj i wygrywaj nagrody. Za udział w tym konkursie uczestnicy otrzymali zeszyty edukacyjne o Fryderyku Chopinie oraz upominki od fundacji. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny doceniono naszą pracę na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i seniorów Gminy Jasło.

S. Ablewicz - GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności