Młodzież ćwiczy udzielanie pierwszej pomocy

Dodano: 08.04.2011
A A A
W Zespole Szkół w Opaciu odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
W Zespole Szkół w Opaciu odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  W środę 6 kwietnia 2011r. młodzież szkolna z klas IV- VI zapoznała się z teorią oraz ćwiczyła praktyczne udzielanie pierwszej pomocy m.in. na fantomie. Szkolenie przeprowadził dyplomowany ratownik medyczny Wacław Gorgosz.Tematyka szkolenia dotyczyła udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdleń, nagłego zatrzymania krążenia czy oddychania, zadławień, oparzeń, złamań itp. Ciekawą informacją dla młodzieży okazało się to, jaką mają  przyjąć postawę w sytuacji gdy atakuje ich groźny pies.Dzieci  z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w szkoleniu i mamy nadzieję, że zdobyły podstawowe umiejętności prawidłowego zachowania się  w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności