Żeby zawsze zdrowym być, w czystym świecie trzeba żyć!

Dodano: 29.03.2011
A A A
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyła się promocja „Bajka o Kaczorku Nadymusku” - Iwony Gomułki


„…Rozmyślał nasz kaczorek
co zrobić, aby do rzeki
nie wpływały żadne ścieki.
Myśli sobie kaczor:
- Trudna to zagadka, ale rozwiązać ją muszę!
Jak będzie trzeba niebo z ziemią poruszę!
Brudne rzeki i ruczaje, brudna łąka, brudny las!
Coś z tym zrobić nadszedł czas!
Tak rozmyślał Nadymusek, a z myślenia słynny był:
- Naukowcem zostać muszę, by uporać się z problemem tym!”
(Iwona Gomułka)

Kiedy dziecko poznaje świat, powinno się także od najmłodszych lat uczyć jak o niego dbać. To dorośli mają ogromny wpływ na kształtowanie się postawy tego małego człowieka poprzez dobór odpowiednich książek, bajek, jak również zajęć, które rozwijają jego wyobraźnię i zainteresowania.Jedną z takich książek jest „Bajka o Kaczorku Nadymusku” -  Iwony Gomułki, której promocja odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.


Na spotkaniu autorskim dzieci i młodzież,  w tym członkinie MKD wysłuchały opowiadania o przygodach głównego bohatera oraz  miały okazję porozmawiać i wymienić swoje poglądy na temat: Jak należy dbać o nasze środowisko? Co należy zrobić aby wszyscy ludzie pamiętali o tym, żeby nie zaśmiecać i nie zanieczyszczać naszej planety tak jak bohater książki -  kaczorek, dla którego ekologia to jedna z najważniejszych wartości.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał autograf od autorki bajki.

Gościem spotkania była również poetka regionalna Rozalia Kolanko.

Promocja odbyła się 25 marca 2011 roku.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności