Wywiad z mieszkańcami Szebni

Dodano: 23.03.2011
A A A
Kolejne warsztaty dziennikarskie odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach w dniu 21 marca br. w ramach projektu Programu Rozwoju Bibliotek - Aktywna Biblioteka i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce pt. „Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę”.


          Kolejne warsztaty dziennikarskie  odbyły się w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach w dniu 21 marca br. w ramach projektu Programu Rozwoju Bibliotek- Aktywna Biblioteka i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce pt. „Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę”.


         Warsztaty prowadzone przez dziennikarzy: Panią Elwirę Musiałowicz - Czech i Pana Krzysztofa Żurada z TV Obiektyw w Krośnie cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Gośćmi poniedziałkowego spotkania byli mieszkańcy Szebni: Pani Zofia Macek - autorka wielu popularno – naukowych publikacji historycznych o regionie jasielskim, Pan Paweł Rozmus - Dyrektor Zespołu Szkół w Szebniach, Pan Wojciech Piękoś - Radny gminy Jasło, działacz społeczny i przyjaciel dzieci i młodzieży.         Uczestnikami projektu, są uczniowie I klasy Gimnazjum im. ks. J. Opioły w Szebniach. Młodzi dziennikarze amatorzy próbowali swoich sił stając przed kamerą i z pomocą zawodowych dziennikarzy przygotowali i przeprowadzili  wywiady z  zaproszonymi gośćmi - mieszkańcami Szebni dla których dobro naszej małej ojczyzny, to jedna z najważniejszych rzeczy.
      Przy GBP powstaje Klub Młodych Dziennikarzy, który będzie redagował wspólnie z bibliotekarzami artykuły prasowe, przeprowadzał wywiady z ciekawymi ludźmi na potrzeby Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnych oraz opisywał ważne wydarzenia związane z gminą Jasło. Udział Gminnej Biblioteki w projekcie i pozyskane środki pozwoliły na zakup kolekcji e- booków dla naszych czytelników.

Kolejne warsztaty dziennikarskie – wywiad radiowy odbędą się
w dniu 6 kwietnia 2011 r., na które serdecznie zapraszamy.

B. Lubaś - koordynator projektuCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności