Warsztaty dziennikarskie w bibliotece

Dodano: 22.02.2011
A A A
O specyficznej pracy współczesnego dziennikarza telewizyjnego mogła usłyszeć młodzież uczestnicząca w drugich warsztatach dziennikarskich pt. „Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę”, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

O specyficznej pracy współczesnego dziennikarza telewizyjnego mogła usłyszeć młodzież uczestnicząca w drugich warsztatach dziennikarskich pt. „Nie jesteśmy znikąd, mamy swoją małą ojczyznę”, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. W czasie spotkania dziennikarze TV Obiektyw Krosno przybliżyli młodzieży podstawowe pojęcia, zagadnienia i problemy z jakimi borykają się w swoim zawodzie oraz nauczyli młodych ludzi pracy z kamerą -  czyli jak się przygotować, ubrać i zaprezentować w czasie wywiadu.

 
Głównym celem spotkania było pobudzenie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań dziennikarskich, kształtowanie umiejętności zdobywania informacji, inspirowanie do aktywności twórczej, praca nad sobą, nauka odpowiedzialności i pracy w zespole, pokonywanie osobistych barier psychicznych oraz  samodzielnego i krytycznego myślenia.   Dzięki nabytym umiejętnościom młodzi dziennikarze będą mogli promować lokalny patriotyzm, przywiązanie do korzeni oraz opisywać lokalne autorytety.
 

Warsztaty dziennikarskie odbyły się 21.02.2011 r. we współpracy z młodzieżą gimnazjalną z Zespołu Szkół im. ks. J. Opioły w Szebniach oraz TV Obiektyw Krosno.


 
Kolejne warsztaty dziennikarskie – wizaż, jak przygotować się do wywiadu odbędą się w marcu br., na które serdecznie zapraszamy do biblioteki.


B. Lubaś - koordynator projektuCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności