Projekt Pożyteczne Ferie 2011

Dodano: 31.01.2011
A A A
Projekt Fundacji Wspomagania Wsi pt."Pożyteczne ferie 2011 - Ja też potrafię coś od siebie dać" został zrealizowany na rzecz dzieci i młodzieży z Szebni.
                            
Projekt Fundacji Wspomagania Wsi pt."Pożyteczne ferie 2011 - Ja też potrafię coś od siebie dać" został zrealizowany na rzecz dzieci i młodzieży z Szebni.

Dwu tygodniowe warsztaty prowadzone były przez 4 godziny dziennie pozwalając uczestnikom na indywidualny rozwój swoich talentów, grupową integrację, dbaniem o własne zdrowie i kondycję oraz wzmocniły wrażliwość na los innych ludzi - starszych i chorych.


Koordynatorzy projektu przygotowali dla uczestników zajęć wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci i młodzież brały udział w warsztatach plastycznych: decoupage, quilling, orgiami modułowe, scrabooking i pergamano. Spotkały się również z bajkopisarką I. Gomułką, a także uczestniczyły w warsztatach teatralnych, zabawach integracyjnych przy muzyce, wieczorze filmowym i konkursie fotograficznym.  

Działania edukacyjno - artystyczne podzielone według harmonogramu przeplatały elementy zabawy, relaksu, wypoczynku fizycznego uczestników oraz tworzeniu niepowtarzalnych dzieł amatorskiej sztuki.


Projekt zrealizowany został przez sołtysa wsi Szebnie Pana Kazimierza Truty i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich i wolontariuszy - G. Dobosz, M. Wałtosz, E. Macek, A. Zagórska i D. Leśniak.  
 
Program projektu ukierunkowany został na aktywizację społeczności lokalnej poprzez niesienie pomocy starszej mieszkance wsi Szebnie, organizację zajęć i podwieczorku dla uczestników.

Ogółem w zajęciach feryjnych udział wzięło 264 uczestników, 4 bibliotekarzy, pisarka, sołtys oraz członkinie KGW w Szebniach.   
     
 S. Ablewicz, GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności