IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dodano: 18.01.2011
A A A
14 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół w Szebniach odbył się już IX raz konkurs pod Patronatem Wójta Gminy Jasło, w którym swoje zdolności wokalne zaprezentowało ponad 50 uczestników ze szkół Gminy Jasło i miasta Jasła.

14 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół w Szebniach  odbył się już IX  raz konkurs pod Patronatem Wójta Gminy Jasło, w którym swoje zdolności wokalne zaprezentowało ponad 50 uczestników  ze szkół Gminy Jasło i miasta Jasła.


Najważniejsze cele konkursu to:

- kultywowanie polskich tradycji śpiewania kolęd i pastorałek,
- umożliwienie debiutu scenicznego dzieciom uzdolnionym muzycznie.

Repertuar był dość zróżnicowany, począwszy od kolęd i pastorałek śpiewanych na co dzień w czasie bożonarodzeniowym po te mniej znane kolędy.Poziom uczestników był bardzo wysoki, dlatego też pięcioosobowe jury, w składzie:  Aleksandra Piękoś, ks. Wacław Rybka,  Adam Rozmus,  Beata Lubaś i  Lucyna Bożek nie miało łatwego zadania.
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. A oto tegoroczni zwycięzcy:

I KATEGORIA KLAS O - III szkoły podstawowej

I  - Klaudia Adamik
II - Karolina Gorgosz
III - Filip Sowiński

 

II KATEGORIA KLAS IV - VI szkoły podstawowej

I  - Oliwia Hap,
I - Weronika Turek
II  - Sylwia Ulaszek
III  - Maja Piskało

 WYRÓŻNIENIA:

Kamila Kuzak
Julia Rączka
Katarzyna Ślusarczyk
Gabriela Kamińska

 

III KATEGORIA KLAS  I - III gimnazjum

I  - Paulina Brągiel,
I - Kamila Macieik
II  - Agnieszka Rucińska,
II  - Aleksandra Gacek
III  - Joanna Fakadej

 

WYRÓŻNIENIA:

Ewelina Szpak i Sebastian Sikora
Marlena Wiśniowska
Dorota Gorgosz
Izabela Owsiak
Paulina Śliwa
Edyta Kamińska
Dominika Cichy
Ilona WitkośZS SzebnieCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności