Nagroda Specjalna miesięcznika "Poradnik Bibliotekarza"

Dodano: 05.10.2010
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach w konkursie na najlepiej przygotowany i zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2010 r., pt. "Biblioteka - Słowa, Dźwięki, Obrazy" otrzymała Nagrodę Specjalną miesięcznika "Poradnik Bibliotekarza".
Z przyjemnością informujemy, że w konkursie na najlepiej przygotowany i zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2010 r., pt. "Biblioteka - Słowa, Dźwięki, Obrazy" Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach otrzymała - Nagrodę Specjalną miesięcznika "Poradnik Bibliotekarza". Wielki to dla nas zaszczyt, że znaleźliśmy się wśród dziewięciu nagrodzonych bibliotek w Polsce.

Współczesna biblioteka publiczna, przestaje być wyłącznie zbiorem książek i czasopism. Staje się miejscem gdzie czytelnik angażuje swój słuch, a wzrok służy nie tylko rejestracji kształtu liter, ale również odbiorowi bogactwa obrazów i zdjęć. Efektem naszych działań jest promocja czytelnictwa, biblioteki, jak również szerzenie wartości kulturalnych i społecznych w Gminie Jasło. Głównym osiągnięciem jest integracja dzieci młodzieży w środowisku wiejskim oraz pozyskanie i wypromowanie ukrytych talentów młodych czytelników. Naszym zdaniem czytanie, to znakomity sposób na rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka. Wspólne tworzenie książki przez autorkę i młodych czytelników jest dla nich znakomitym sposobem na budowanie wiary w siebie, rozwijanie talentu i poczucia własnej wartości. Zaproszeni goście przyjeżdżający do naszych bibliotek z różnych stron Polski pokazują inny nieznany świat, nie tylko słowa, ale dźwięku i obrazu.Podczas "Tygodnia Bibliotek" w spotkaniach autorskich, warsztatach plastycznych, czytelniczych i z komputerem; udział wzięło ogółem 240 czytelników mieszkańców gminy Jasło, dzieci 148 os., młodzież 57 os., dorośli 35 os.Laureatami konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Tydzień Bibliotek 2010" zostali:

I nagroda: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

II nagroda: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach

III nagroda: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.

Wyróżnienia otrzymały:

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wł. St. Reymonta w Skierniewicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu Zdroju.

Specjalne wyróżnienie przyznano Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie za różnorodny i atrakcyjny program Tygodnia Bibliotek oraz najoryginalniejszą dokumentację imprez w ramach Tygodnia Bibliotek 2010.

Nagrodę Specjalną miesięcznika "Poradnik Bibliotekarza" zdobyła
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z siedzibą w Szebniach.

W tym roku oceniano oryginalność, różnorodność, liczbę i jakość imprez, zgodność z hasłem i założeniami programowymi "Tygodnia Bibliotek", liczebność i różnorodność uczestników imprez zaangażowanie pracowników biblioteki, lokalnych struktur SBP oraz innych środowisk (partnerzy, sponsorzy, współorganizatorzy). Formy promocji "Tygodnia Bibliotek" realizowane przez bibliotekę: oryginalność i skuteczność form: np. ulotki, plakaty, animacje, e-maile, strona www, bezpośrednie kontakty, udział lokalnych mediów w promocji "Tygodnia Bibliotek".S. Ablewicz, GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności