Moje spotkanie z przyrodą

Dodano: 16.08.2010
A A A
W ramach wakacyjnych spotkań z biblioteką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, 10 sierpnia br. odbył się konkurs fotograficzny pt. "Moje spotkania z przyrodą".

W ramach wakacyjnych spotkań z biblioteką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, 10 sierpnia br. odbył się konkurs fotograficzny pt. "Moje spotkania z przyrodą", który został skierowany do dzieci i młodzieży z gminy Jasło.Uczestnicy, zainspirowani tematem konkursu, wyruszyli w teren na poszukiwanie ciekawych zjawisk przyrodniczych. Efektem tych obserwacji są wspaniałe fotografie, na których możemy podziwiać świat roślin i zwierząt. Młodzi amatorzy w twórczy sposób mogli pokazać jak postrzegają świat przyrody w otaczającym nas środowisku. Dla każdego z uczestników oznaczał on zupełnie coś innego. Pierwsze skojarzenie uwidocznione w fotografiach przedstawia przyrodę jako wartość - symbol - żywioł - zieleń drzew i roślin, świat zwierząt - mieszkańców pól i łąk. Natura została również przedstawiona jako dobro codziennego użytku, żywicielka - zboża, jarzyny, owoce oraz czas relaksu i wypoczynku - boiska sportowe, rzeka i las. Jednym z celów konkursu fotograficznego było upowszechnianie i popularyzacja amatorskiej fotografii jako dziedziny sztuki połączonej z literaturą. Na konkurs wpłynęło 40 fotografii. Jury przyznało nagrody książkowe dla sześciu uczestników. Są to: P. Jezior, J. Siara, M. Macek, K. Gajda, W. Palar, M. Bek. Nagrodzone i wyróżnione fotografie można obejrzeć na wystawie w GBP.


Podczas spotkania odbyło się także głośne czytanie połączone z dyskusją nad książką "Baśnie z dalekich wysp i lądów" autorstwa W. Markowska i A. Milska z kolekcji "Cała Polska czyta dzieciom".
Za ufundowanie nagród konkursowych serdecznie dziękujemy sołtysowi i radnemu wsi Szebnie.

S. Ablewicz, GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności