Strażacy świętowali

Dodano: 27.07.2010
A A A
Uroczystość 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy
W niedzielę, 25 lipca 2010r. odbyła się w Osobnicy uroczystość 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęto od nadania sztandaru jednostce oraz jego odznaczeniem Złotym Znakiem Związku. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele wszystkich jednostek z terenu gminy Jasło oraz jednostek ościennych. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, Wicekurator Podkarpacki Antoni Wydro, Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz wraz z Radnymi Gminy Jasło, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Gorgosz wraz z Radnymi, Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego Tadeusz Kiełbasa oraz Wiceprezes Czesław Leosz, Z-ca Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP Józef Dziedzic wraz z członkami Prezydium Oddziału Gminnego, Komendant Powiatowy PSP wraz z delegacją, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji, Kapelan Strażaków Ks. Prałat Wacław Rybka oraz Proboszcz Parafii Osobnica ks. Czesław Szewczyk.
W czasie uroczystości odznaczeni zostali zasłużeni członkowie OSP Osobnica w tym: Prezes Kazimierz Janiga Złotym Znakiem Związku oraz poszczególni członkowie złotymi, srebrnymi oraz brązowymi odznaczeniami. Wręczono też niektórym członkom odznaki Wzorowy Strażak oraz odznaczenia za wysługę lat według stażu członkowskiego w OSP.
Po części oficjalnej odbyła się uroczysta Msza św. podczas której poświęcony został sztandar.

A. Rutyna

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności