Ukochane zwierzaki

Dodano: 02.06.2010
A A A
1 czerwca w Dniu Dziecka w GBP w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się uroczyste spotkanie dzieci, młodzieży i władz lokalnych.

"Koło norki leżał bury kot
z białymi cętkami czyhając na myszki
ziewał przeciągając się leniwie.
Tylko bąk brzęczał mu nad uchem,
kotek prychając chciał go łapka odgonić.

Nagle podbiegł do niego brunatny pies,
zziajany i spocony,
gdyż przed chwilką z drzewka
ujadaniem spłoszył wrony...."

(Bury kot i piesb- R. Kolanko)

Czytanie, to znakomity sposób na rozwijanie inteligencji emocjonalnej dziecka. Wspólne tworzenie książki przez autorkę i dzieci jest dla nich znakomitym sposobem na budowanie wiary w siebie, rozwijania talentu i poczucia własnej wartości. Podczas IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom pod hasłem Gmina Jasło czyta dzieciom wydana została bajka pt. Ukochane zwierzaki autorstwa R. Kolanko, do której ilustracje wykonali młodzi czytelnicy z biblioteki w Szebniach. Pisarka po raz drugi napisała bajkę, którą skierowała do dzieci i młodzieży naszej gminy. Rymowane utwory opowiadają o leśnych zwierzętach oraz o naszych domowych pupilach. Uczą jak szanować otaczający nas świat roślin i zwierząt, który tworzy wyjątkowe piękno. Wesołe wierszyki szybko wpadają w ucho.

1 czerwca w Dniu Dziecka w GBP w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się uroczyste spotkanie dzieci, młodzieży i władz lokalnych. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto wspólnym czytaniem Lokomotywy J. Tuwima, którą w tym roku wyrecytowali: Przewodniczący Rady Gminy Jasło, Sołtys wsi Szebnie, pisarka, dyrektor GBP i koordynator akcji CPCD. Lokomotywę J. Tuwima z autografem Prezydenta RP śp. L. Kaczyńskiego otrzymała GBP w 2008 roku w Żarnowcu, gdzie odbyła się VII Inauguracja akcji Cała Polska czyta dzieciom. Bajka otrzymana od Prezydenta ma dla nas szczególne znaczenie.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji: promocje bajki, konkursy, quizy czytelnicze, zabawy ruchowe i plastyczne. Wystawę prac plastycznych i pluszowych zwierząt- bohaterów bajki można oglądać przez cały czerwiec w siedzibie GBP. Wiele śmiechu i radości sprawiły najmłodszym upominki, słodycze i gadżety promujące akcję przygotowane przez bibliotekarzy i sponsorów.
Za okazaną pomoc w organizacji imprezy czytelniczej oraz ufundowanie nagród i słodyczy składamy serdeczne podziękowania: Przewodniczącemu Rady Gminy Jasło Panu Wojciechowi Piękosiowi oraz Sołtysowi wsi Szebnie Panu Kazimierzowi Truty.


S. Ablewicz- GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności