"Nie ma jak u mamy" - koncert poetycki

Dodano: 25.05.2010
A A A
Matka, najukochańsza osoba. Czym można odpłacić za nieustającą bliskość, za najwierniejszą, bezgraniczną miłość, za opiekę i troskę dla dobra dziecka? Chyba tylko bukietem wypowiedzianych słów. W dniu 23 maja 2010 roku w sali Domu Ludowego w Szebniach odbył się koncert poetycki z okazji Dnia Matki.

Ty, która dałaś mi szansę na to, bym zaistniała.
Nie żałowałaś swej krwi, by hojnie obdarzyć mnie
we wszystko, co miałaś najlepsze....
Swoje serce, siły i czas oddałaś bez reszty,
bym rosła i dojrzewała do roli,
które wyznaczyło mi życie.
A największą dla Ciebie nagrodą było
Wypowiedziane z miłością przeze mnie słowo:
Mamo, Mamusiu, Matko.
("Matko" - B. Tora)

Matka, najukochańsza osoba. Czym można odpłacić za nieustającą bliskość, za najwierniejszą, bezgraniczną miłość, za opiekę i troskę dla dobra dziecka? Chyba tylko bukietem wypowiedzianych słów.

W dniu 23 maja 2010 roku w sali Domu Ludowego w Szebniach odbył się koncert poetycki z okazji Dnia Matki. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach. Montaż słowno - muzyczny "Nie ma jak u mamy" zachwycił wszystkich przybyłych.


Młodzież z Szebni zaprezentowała swoje umiejętności - wiersze: A. Gawłowska, J. Fakadej, M. i M. Hadała, piosenki: K. Macieik, A. Zagórska, P. Tomaszewska, gitara - T. Olbrecht. Recytowano utwory regionalnych poetów: B. Tory, M. Tomasik, R. Kolanko, M. Kurowskiej i J. Wróbla a także obecnej na uroczystości Z. Macek - autorki wielu prac historycznych o dziejach Szebni i nowego tomiku poezji skierowanego do najmłodszych czytelników.

Podczas koncertu uczczono minutą ciszy i modlitwą pamięć Matek, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Za pomoc w realizacji spotkania serdecznie dziękujemy Sołtysowi wsi Szebnie Panu Kazimierzowi Truty oraz Radnemu wsi Szebnie Panu Wojciechowi Piękosiowi.

S. Ablewicz- GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności