Gminna Koalicja i spotkanie autorskie z Zofią Macek

Dodano: 18.05.2010
A A A
W bibliotekach Gminy Jasło w dniach od 8 do 15 maja 2010 roku obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka - Słowa, Dźwięki, Obrazy".
W bibliotekach Gminy Jasło w dniach od 8 do 15 maja 2010 roku obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka - Słowa, Dźwięki, Obrazy". W GBP w Jaśle z/s w Szebniach oraz w Filiach w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach odbywały się spotkania z czytelnikami, spotkania autorskie, konkursy, warsztaty plastyczne, wystawy i głośne czytanie dla najmłodszych.

Celem tygodniowych spotkań było ukazanie biblioteki publicznej jako miejsca dostępu nie tylko do wiedzy, ale przede wszystkim do nowoczesnych źródeł informacji i kultury. Hasło tegorocznego tygodnia odnosiło się również do Roku Chopinowskiego.

W naszych bibliotekach gościliśmy pisarzy i poetów: B. Tora, R. Kolanko, M. Tomasik, M. Gubała, Z. Macek oraz artystów - muzyka: S. Marszałek i malarza - Z. Kolanko.

W piątkowe popołudnie do GBP w Jaśle z/s w Szebniach przyjechała animatorka Programu Rozwoju Bibliotek działająca z ramienia Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce - Ewelina Święch. Pani Ewelina spotkała się z przedstawicielami lokalnej społeczności: przedstawicielami kultury, samorządu i stowarzyszeń tworzących Gminną Koalicję na rzecz Rozwoju Bibliotek Gminy Jasło. Omówiono szczegóły dotyczące współpracy członków Koalicji i zespołu biblioteki. Zwrócono szczególną uwagę na zbyt małe środki finansowe na zakup nowości wydawniczych, przy stale wzrastającej liczbie czytelników.

Uroczystym podsumowaniem tygodniowych działań w bibliotece szebieńskiej było spotkanie autorskie z pisarką Zofią Macek oraz promocja książki pt. "W magicznym świecie pszczół". Zofia Macek jest autorką wielu prac historycznych opisujących dzieje wsi Szebnie. Ostatni zbiór wierszy autorka skierowała do najmłodszych czytelników. Utwory zilustrowane zostały przez dzieci i młodzież skupioną w Młodzieżowym Klubie Dyskusyjnym działającym przy GBP.

Podsumowano również konkurs plastyczny na logo biblioteki - zwycięzcami konkursu zostali
A. Zagórska z Szebni i Patrycja Filar z Trzcinicy.

Licznie odwiedzający biblioteki czytelnicy przez cały tydzień mogli oglądać wystawę
pt. "Decoupage w Bibliotece" i sposób jej tworzenia.

S. Ablewicz, GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności