Gminna Koalicja na rzecz Rozwoju Bibliotek Gminy Jasło

Dodano: 04.01.2010
A A A
W dniu 29 grudnia 2009 roku przedstawiciele gminy Jasło, Gminna Komisja Oświaty, Kultury i Zdrowia, pracownicy GBP, twórcy i poeci regionalni: Pani Z. Macek, Z. i R. Kolanko oraz przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie Gminy Jasło utworzyli Gminną Koalicję na rzecz Rozwoju Bibliotek.
W dniu 29 grudnia 2009 roku przedstawiciele gminy Jasło, Gminna Komisja Oświaty, Kultury i Zdrowia, pracownicy GBP, twórcy i poeci regionalni: Pani Z. Macek, Z. i R. Kolanko oraz przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie Gminy Jasło utworzyli Gminną Koalicję na rzecz Rozwoju Bibliotek.Porozumienie zostało zawarte i podpisane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, a związane jest z oficjalnym rozpoczęciem zadania w bibliotekach w ramach Programu Rozwoju Bibliotek zarządzanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Głównym zadaniem Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek Gminy Jasło będzie wspieranie i budowanie klimatu życzliwości, współpracy, promocji książki i czytelnictwa, działanie na rzecz rozwoju bibliotek wiejskich, budowy społeczeństwa informacyjnego w bibliotekach w Osobnicy, Szebniach, Trzcinicy i Warzycach. Partnerstwo jest otwarte na wszystkie chętne do współpracy osoby i instytucje.Podczas uroczystego spotkania podsumowano zakończenie projektu MKiDN "Infrastruktura Bibliotek". Odbył się również koncert poetycki w wykonaniu dzieci i młodzieży z Szebni: J. Fakadej, P. Tomaszewskiej, A. Zagórskiej i A. Gawłowskiej. Recytowano poezję: M. Kurowskiej i J. Wróbla.

S. Ablewicz- GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności