Fraszkowo i kolorowo w Bibliotece w Szebniach

Dodano: 26.10.2009
A A A
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego, którego tematem były fraszki napisane przez poetkę R. Kolanko pt. "Ukochane zwierzaki"

"...leniwy Pan borsuk przez cały dzień

objadając się- mlaskał, chlipał i sapał,

śpiąc głośno chrapał

do tego marudził - kwękał, stękał, jęczał

i wszystkich dokoła zamęczał

Pani borsukowa skoro świt z łóżka wstawała

wszystkie prace w domu wykonywała

Pana borsuka rozpieszczała

we wszystkim mu dogadzała..."

(fragment fraszki R. Kolanko pt. "Państwo Borsukowie")W dniu 24 października 2009 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego, którego tematem były fraszki napisane przez poetkę R. Kolanko pt. "Ukochane zwierzaki". W trakcie trwania warsztatów uczestnicy zapoznali się z tekstami, a następnie po "burzliwej dyskusji" przystąpili do ilustrowania fraszek o tematyce przedstawiającej świat zwierząt. Wspólna praca dzieci i malarza Z. Kolanko zaowocowała wykonaniem dziesięciu humorystycznych ilustracji do powstającej książki dla najmłodszych. Bajka ukaże się drukiem w czerwcu 2010 roku w ramach współpracy między Gminną Biblioteką Publiczną , a Świetlicą Wiejską w Szebniach, która będzie podsumowaniem drugiej edycji konkursu literacko- plastycznego pt. "Mój przyjaciel zwierzak".Młodzieżowy Klub Dyskusyjny zrzesza młodzież, która z zapałem dyskutuje nad przeczytanymi utworami literackimi, nie tylko literatury światowej, ale również twórców regionalnych.
Organizatorami spotkania byli: GBP w Jaśle z/s w Szebniach i Świetlica Wiejska w Szebniach.B. Lubaś- GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności