"Wolność w oczach dziecka"

Dodano: 22.09.2009
A A A
W dniu 18 września 2009 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego.
W dniu 18 września 2009 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego, którego tematem była II wojna światowa w nawiązaniu do powieści Markusa Zusak pt. "Złodziejka książek".Książka ta ukazuje istotę człowieczeństwa, piękno i dobro w czasach okrutnej II wojny światowej. Prezentuje życie młodych ludzi, które naznaczone było przede wszystkim stratą bliskich, a także piętnem ciężkich losów. To fascynująca i poruszająca opowieść o przyjaźni i wzajemnej pomocy w tak trudnym dla naszego narodu okresie historycznym.Podczas spotkania młodzież zapoznała się z tematyką wojenną, a także z polityką masowej zagłady - Holokaustu. Poruszane było zagadnienie współpracy, pomocy, jak również współczucia i wolności na świecie.
Rozważania te dały możliwość młodym ludziom wyrażenia własnego zdania i refleksji na temat życia i wydarzeń jakie miały miejsce 70 lat temu.
Podsumowaniem spotkania było wykonanie prac plastycznych pt. "Wolność w oczach dziecka"B. Lubaś, M. Szostkiewicz- GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności