Podsumowanie wakacyjnych przygód w bibliotece

Dodano: 01.09.2009
A A A
Wakacje 2009 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach pod hasłem „Sposób na wakacyjną nudę” dobiegły końca. W zajęciach warsztatowych uczestniczyło 484 dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej, a nawet średniej.
Wakacje 2009 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach pod hasłem „Sposób na wakacyjną nudę” dobiegły końca. W zajęciach warsztatowych uczestniczyło 484 dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej, a nawet średniej. Zorganizowane spotkania prowadzone w bibliotece w Szebniach oraz w filiach w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach przygotowane były głównie z myślą o dzieciach, które nie miały możliwości wyjazdu z domu rodzinnego, jak również pomysłu na spędzenie wolnego letniego czasu.


W ramach dwumiesięcznego cyklu wakacyjnego oferowaliśmy zainteresowanej młodzieży zajęcia plastyczne m.in.: sztuka tworzenia z papieru, drewna, modeliny, krepiny, makaronu, wyklejanki, wydzieranki, wydrapywanki, sztuka witrażu itp.; zajęcia teatralne i filmowe: pantomima, gimnastyka języka, sztuka tworzenia i poruszania się lalkami teatralnymi, pacynkami, marionetkami, zabawa w reżyserów, scenografów, wirtualne wycieczki i pogadanki, które pogłębiły wartości życiowe, dotyczące szacunku, tolerancji, przyjaźni i zaufania. Ponadto przeprowadziliśmy szereg gier, zabaw i konkursów edukacyjnych, którym zawsze towarzyszył uśmiech, pogoda ducha, wraz z zadowoleniem z otrzymywanych nagród i słodkich poczęstunków.


Przeprowadzone spotkania potwierdziły, że wakacje nie muszą być nudne, a odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyja pogłębieniu relacji między młodymi ludźmi, otwierają się na świat i innych, a poza tym ma to odpowiedni wpływ na powstawanie pięknych i oryginalnych prac plastycznych.


Dzieci miały możliwość korzystania z darmowego łącza internetowego. Przez cały okres letni w bibliotece w Szebniach, jak również w podległych filiach z usług internetowych korzystało 1316 użytkowników.
Podsumowaniem wakacyjnych spotkań były warsztaty edukacyjno – przyrodnicze w Krynicy oraz Nadleśnictwie Nawojowa, zorganizowane w ramach zadania „Wakacje bez alkoholu i narkotyków, to wypoczynek bez ryzyka”. 50 - osobowa grupa dzieci i młodzieży poznała przepiękne zakątki Krynicy, a także uczestniczyły w ciekawej lekcji biologii przeprowadzonej przez p. E. Kowalika – przewodnika Nadleśnictwa. Dla niektórych był to jedyny wyjazd tego lata, z którego chętnie skorzystały.
Dziękujemy lokalnym władzom za wsparcie przy realizacji zadania.

B. Lubaś, M. Szostkiewicz- GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności