Żywa lekcja patriotyzmu...

Dodano: 17.06.2009
A A A
Zespół Szkół w Szebniach znalazł się w gronie 12 szkół z województwa podkarpackiego, które otrzymały „Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”.
8 czerwca 2009 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zostały przyznane odznaczenia dla szkół i harcerzy wyróżniających się w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz w działalności związanej z opieką nad Miejscem Pamięci Narodowej i upamiętnieniem miejsc walki i męczeństwa. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele organów prowadzących, kombatanci, harcerze, dyrektorzy wyróżnionych szkół, dzieci i młodzież.Zespół Szkół w Szebniach znalazł się w gronie 12 szkół z województwa podkarpackiego, które otrzymały „Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”. To zaszczytne odznaczenie z rąk Przewodniczącego Podkarpackiej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty - Jacka Wojtasa oraz p. Wicewojewody Małgorzaty Chomycz odebrała p. dyrektor - Bożena Macek - Lubaś wraz z uczniami gimnazjum - Martą Jezior i Piotrem Mackiem.
Pani dyrektor potraktowała to wyróżnienie jako dowód uznania dla wszystkich działaczy i nauczycieli, którzy kultywują pamięć o tragicznych wydarzeniach i pełnią stałą wieloletnią opiekę nad miejscami walki i męczeństwa na terenie Szebni i okolic.Po akcie wręczenia medalu nastąpiła część artystyczna. Delegacja naszej szkoły, wśród której znaleźli się: przewodnicząca Rady Rodziców - p. Renata Kosiba oraz przedstawiciele grona pedagogicznego: p. Iwona Ridinger - Bania, p. Marek Hawrot i p. Teresa Świszcz, mogła oglądać wspaniały występ Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej działającej przy Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy.W scenariusz programu artystycznego zostały wplecione harcerskie utwory muzyczne oraz fragmenty pieśni patriotycznych, dokumentujące ważne wydarzenia z historii Polski.
Ta niezwykle piękna uroczystość była żywą lekcją patriotyzmu, tak nam wszystkim potrzebną.

Opracowała: Teresa Świszcz
Zespół Szkół w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności