Współpraca szkół z Polski i Ukrainy

Dodano: 07.05.2009
A A A
24-25 kwietnia 2009 roku nauczyciele ukraińskiej szkoły w Baranivci odwiedzili Szkołę Podstawową w Niepli i Zespół Szkół w Szebniach.
24-25 kwietnia 2009 roku nauczyciele ukraińskiej szkoły w Baranivci odwiedzili Szkołę Podstawową w Niepli i Zespół Szkół w Szebniach. Spotkania te są kontynuacją współpracy między szkołami, która rozpoczęła się przed dwoma laty podpisaniem umowy o partnerstwie. Goście z Ukrainy 24 kwietnia zostali przyjęci przez nauczycieli i uczniów szkół w Niepli i Szebniach.
Spotkanie, w którym wzięli udział także zaproszeni goście: Wójt Gminy Jasło - Pan Stanisław Pankiewicz , sekretarz Gminy Jasło- Pani Małgorzata Dubiel oraz inspektor d/s oświaty – Pan Marek Zajchowski , przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Gościom z Ukrainy bardzo podobały się obie szkoły i nie kryli podziwu dla Gospodarza Gminy za utrzymanie tak wysokiego poziomu bazy oświatowej na terenie Gminy Jasło. Nauczyciele z Ukrainy byli bardzo zainteresowani przebiegiem procesu edukacji w polskich szkołach i z ogromnym zaangażowaniem podejmowali dyskusje z polskimi kolegami i koleżankami „po fachu”. Mimo bariery językowej, rozmowy dotyczyły wszystkich sfer pracy nauczycieli oraz kształcenia dzieci i młodzieży.

W sobotę goście z Ukrainy zwiedzili Odrzykoń, Prządki, Krosno i Iwonicz.


Z.S. w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności