Zwyczaje i obrzędy Wielkiego Postu

Dodano: 06.04.2009
A A A
3 kwietnia 2009 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs literacko- plastyczny przedstawiający "Zwyczaje i obrzędy Wielkiego Postu w powiecie jasielskim".
3 kwietnia 2009 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs literacko- plastyczny przedstawiający "Zwyczaje i obrzędy Wielkiego Postu w powiecie jasielskim".

Na konkurs wpłynęło 63 prace o tematyce wielkanocnej od czytelników z Szebni, Osobnicy, Trzcinicy i Warzyc. Piękne prace wykonane przez młodych artystów zostaną przekazane Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Klub Myszki Norki, z którą GBP i dzieci z Szebni współpracują w ramach programu "Dzieci zdrowe pomagają dzieciom chorym".

Wśród tradycyjnych motywów świątecznych zdecydowanie dominowały koszyczki wielkanocne, kurczaczki, ale nie zabrakło też zajączków, baranków, pisanek a także kartek wielkanocnych. Podczas spotkania uczestnicy recytowali wiersze o wiośnie, poetów i twórców ludowych związanych z naszym regionem tj. Michaliny Kurowskiej "Ojczyzna moja", Marii Tomasik "Zwiastun wiosny", Jana Wróbla "Cztery pory roku: Wiosna", Barbary Tory "Wiosennie".

Uczestnicy przedstawili również rymowanki, zagadki i przysłowia zgłoszone do konkursu.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane min. przez Radę Sołecką wsi Szebnie.

S. Ablewicz
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności