Nasi wspaniali sąsiedzi

Dodano: 19.02.2013
A A A
Tegoroczna edycja programu edukacyjnego ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi „Pożyteczne ferie 2013" pod hasłem „Nasi wspaniali sąsiedzi" jest już na półmetku.
 
Tegoroczna edycja programu edukacyjnego ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi „Pożyteczne ferie 2013" pod hasłem „Nasi wspaniali sąsiedzi" jest już na półmetku.
 
W poniedziałek 18 lutego, gościliśmy w czytelni szebieńskiej biblioteki zaproszoną do współpracy w projekcie naszą sąsiadkę Katarzynę Wójcik z Zimnej Wody – projektantkę mody, absolwentkę Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.  Czterogodzinne zajęcia ze świata mody, projektowania oraz stylu ubierania, cieszyły się dużym zainteresowaniem  dzieci, które w sposób kreatywny i ciekawy chcą dać upust swym twórczym wizjom.
 
Warsztaty stworzyły okazję do odkrywania nowych wartości, rozszerzyły zainteresowania światem mody, pogłębiły wiedzę i umiejętności projektowania stroju za pomocą kartki, ołówka, kredek, kleju, nożyczek i skrawków kolorowych materiałów oraz odkryły zdolności artystyczne własnego stylu. Stworzone przez dzieci szkice, to małe arcydzieła. Niektóre z nich swoim stylem zaskoczyły nawet naszego gościa.

W projekcje uczestniczą dzieci z Szebni – 20, Zimnej Wody- 8, Niepli- 2, Chrząstówki -1.

Organizatorem projektu jest Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach, które we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach  oraz grupą wolontariuszy realizuje program feryjnych warsztatów edukacyjnych.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach , KGW w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności