NASI WSPANIALI SĄSIEDZI czyli półmetek ferii z biblioteką

Dodano: 19.02.2013
A A A
Od 11 do 22 lutego br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy trwa projekt „Pożyteczne ferie 2013” Realizacja zadania możliwa jest dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, które już po raz kolejny pozyskało na ten cel dotację od warszawskiej Fundacji Wspomagania Wsi.
Od 11 do 22 lutego br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy trwa  projekt „Pożyteczne ferie 2013”   Realizacja zadania  możliwa jest dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, które  już po raz kolejny  pozyskało na ten cel dotację od warszawskiej  Fundacji Wspomagania Wsi.
 

Hasło tegorocznej edycji brzmi - „Nasi wspaniali sąsiedzi".  Ferie zimowe to nie tylko zajęcia w bibliotece, to także czas, aby  poznać niezwykłych ludzi, najbliższych mieszkańców.  Młodzi uczestnicy projektu mają szansę  odkrywać niezwykłe talenty drzemiące w osobach z ich otoczenia, umiejętności szczególne, nieprzeciętne, pasje i hobby, którymi niejednokrotnie można się zarazić. Towarzyszą temu ciekawe propozycje zajęć, codzienne warsztaty plastyczne, konkursy, zabawy integracyjne, a  podczas nich dużo śmiechu i mnóstwo radości.
 Za nami pierwszy tydzień zajęć.  Uczestnicy rozwijając swoje talenty plastyczne mieli okazję pobawić się papieroplastyką, robiąc fantazyjne zawieszki i zimowe obrazki. Były też walentynkowe kartki, niezwykle modna biżuteria z koralików, bransoletki ze sznurka, a także filcowe broszki i ozdoby. Niezwykłą popularnością cieszyły się  zajęcia prowadzone przez B. Filar i jej pokaz haftu matematycznego, jako ciekawa alternatywa własnoręcznie wykonywanych kartek.  Atrakcyjnym uzupełnieniem ferii z biblioteką był wyjazd dzieci do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie na sztukę „ Ania z Zielonego Wzgórza”. Pełen wzruszeń spektakl, nagradzany oklaskami i owacjami  na długo pozostanie w pamięci dzieci i będzie doskonałym wspomnieniem tegorocznych ferii.

Agnieszka Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności