Pożyteczne wakacje 2012 – Nasza wieś najpiękniejsza

Dodano: 27.08.2012
A A A
Wakacje dobiegają końca, wszyscy niebawem rozpoczną przygotowania do nowego roku szkolnego. Zdaniem każdego dziecka mijają zbyt szybko. 17 sierpnia 2012 w bibliotece i świetlicy w Osobnicy miało miejsce podsumowanie projektu Fundacji Wspomagania Wsi „Pożyteczne wakacje 2012 – Nasza wieś najpiękniejsza”.


    Wakacje dobiegają końca, wszyscy niebawem rozpoczną przygotowania do nowego roku szkolnego. Zdaniem każdego dziecka mijają zbyt szybko. 17 sierpnia 2012 w bibliotece i świetlicy w Osobnicy miało miejsce podsumowanie projektu Fundacji Wspomagania Wsi „Pożyteczne wakacje 2012 – Nasza wieś najpiękniejsza”.

    Celem projektu realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Osobnicy we współpracy z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Osobnicy, Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, oraz świetlicą wiejską GOK w Osobnicy było zapewnienie wypoczynku dzieci i młodzieży, która spędza wakacje w domach rodzinnych. Wszyscy, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w zajęciach mieli możliwość aktywnego i kreatywnego spędzenia wolnego czasu.

    W proponowanej przez organizatorów ofercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było uczestniczyć w zajęciach ozdabiając przedmioty techniką decoupage, zaprojektować i wymalować koszulkę według własnego pomysłu, poznać technikę malarską batic. W świat malarstwa i makramy wprowadziła nas pani D. Głowaty, która chętnie przekazała tajniki swojej wiedzy dzieciom, za co serdecznie jej dziękujemy. Swoją umiejętnością z zakresu bibułkarstwa podzieliła się z nami pani Cz. Klocek. W ramach projektu grupa dzieci uczestniczyła w wycieczce przyrodniczej  oraz wzięła udział w zajęciach z zakresu ekologii, znajomości fauny i flory beskidzkiej w Muzeum Przyrodniczym w Krempnej.

Zadaniem projektowym było odnowienie zabytkowego krzyża z szafeczkową kapliczką przedstawiającą postać Pana Jezusa oraz obsadzenie go kwiatami . Okazało się, że wśród uczestników nie brakło zapału, aby włączyć się w ciężką pracę na rzecz swojej miejscowości i prace zostały wykonane z należytą starannością.

     Warsztaty inspirowane przyrodą, origami w edukacji i terapii, pergamano, quiling, zajęcia
z ręcznego czerpania papieru, barwienia, ozdabiania i układania kompozycji kwiatowych na powstałym papierze oraz  liczne gry i zabawy towarzyszyły w dwutygodniowych spotkaniach uczestników projektu. Efektem naszych spotkań są powstałe na zajęciach prace oraz album z wakacji wykonany własnoręcznie, który dostępny jest w bibliotece i świetlicy. Zajęcia poprowadziły członkinie KGW w Osobnicy, pracownicy bibliotek, pracownik świetlicy GOK w Osobnicy oraz wolontariusze.

    Uczestnicy projektu zawsze mieli  poczęstunek przygotowany przez panie z KGW w Osobnicy. Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach wakacyjnych i wspólną zabawę. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie oraz projekcie.

    Nasza przygoda wakacyjna dobiegła końca. Za pomoc w realizacji zadania składamy podziękowania Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, panu E.Gierut    za wykonane prace stolarskie na potrzeby projektu, oraz wszystkim, którzy mieli swój wkład w realizację zadania.
                               
KGW i FGBP w Osobnicy 

Fotorelacja:
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności