Wakacyjne spotkanie z historią i przyrodą

Dodano: 13.08.2012
A A A
W ramach grantu Fundacji Wspomagania Wsi „Pożyteczne wakacje 2012” dzieci i młodzież z Szebni i Osobnicy wzięły udział w ciekawej wycieczce krajoznawczo-dydaktycznej. Czterdziestoosobowa grupa zwiedziła Muzeum Przyrodnicze w Krempnej, gdzie podziwiała niezwykłe okazy fauny i flory Magurskiego Parku Narodowego.


W ramach grantu Fundacji Wspomagania Wsi „Pożyteczne wakacje 2012”  dzieci i młodzież z Szebni i Osobnicy wzięły udział w ciekawej wycieczce krajoznawczo-dydaktycznej. Czterdziestoosobowa grupa zwiedziła Muzeum Przyrodnicze w Krempnej, gdzie podziwiała niezwykłe okazy fauny i flory Magurskiego Parku Narodowego.

Zwiedzających zachwyciły eksponaty zwierząt: wilka, niedźwiedzia, dzika, borsuka, lisa, rysia oraz roślin występujących na beskidzkich łąkach i w lasach oraz leśny strumień osadzony w jesiennym krajobrazie wśród stada saren.

Uczestnicy wzięli także udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Orlik” gdzie dowiedzieli się co należy robić dla ochrony środowiska przyrodniczego, jak  chronić Orlika krzykliwego oraz jak się zachować wędrując po górskich szlakach.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy. Grodzisko należy do jednych z najważniejszych zabytków archeologicznych w Polsce. Uczestnicy dowiedzieli się o tym jak wyglądało życie  Słowian  na początkach epoki brązu, kto zamieszkiwał gród obronny na trzcinickich wzgórzach, jak doszło do budowy skansenu archeologicznego i jaki skarb odkryto w czasie prac wykopaliskowych.

Dzięki tej wycieczce dzieci i młodzież poznały piękno Magurskiego Parku Narodowego oraz historię Karpackiej Troi w Trzcinicy.

Edukacyjna wycieczka zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach i Osobnicy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy, Gminną Biblioteką Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, radnym wsi Szebnie oraz z Gminną Koalicją na rzecz Rozwoju Bibliotek Gminy Jasło.

S. Ablewicz, M. Kozłecka

Fotorelacja:
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności