PIKNIK RODZINNY W ZESPOLE SZKÓŁ W OSOBNICY

Dodano: 27.06.2012
A A A
W niedzielę 17 czerwca 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Osobnicy odbył się PIKNIK RODZINNY.


W niedzielę 17 czerwca 2012 r. na terenie Zespołu Szkół w Osobnicy odbył się PIKNIK RODZINNY. Aby zapewnić rozrywkę i miło spędzony czas przybyłym rodzinom, w przygotowania włączyła się spora grupa osób (rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, ksiądz proboszcz oraz dyrekcja szkoły). Starania i wielkie zaangażowanie przyczyniły się do stworzenia bogatego programu pikniku oraz przygotowania wielu atrakcji.

Naukę buduje się z faktów tak, jak dom buduje się z cegieł,
ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką,
podobnie jak kupa cegieł nie jest domem.”
Jules Henri Poincaré

Jak powiedział Poincaré nie każdy budynek można nazwać domem, ponieważ „dom” jest miejscem szczególnym dla każdego człowieka. To tu stawiamy pierwsze, jeszcze niepewne, kroki, wypowiadamy pierwsze słowa, uczymy się samodzielności i wszystkiego, co wymaga od nas życie, ale przede wszystkim jest to miejsce, w którym mieszka nasza rodzina. Tata, mama i rodzeństwo tak obrazowo można wytłumaczyć ten prosty termin, znany każdemu dziecku. Bardzo ważne są więzi między rodzicami a ich pociechami, które powinny być ciągle wzmacniane i zacieśniane.

Rodzina jest najważniejszą i podstawową grupą społeczną, która odpowiada za prawidłowe wychowanie dziecka, natomiast szkoła jest instytucją, której zadaniem obok kształcenia młodego człowieka, jest pomoc rodzicom w jego wychowaniu. Znając potrzeby i chcąc jak najlepiej spełniać swoje społeczne obowiązki, dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Osobnicy zorganizowały Piknik Rodzinny.

Spotkanie rodzinne rozpoczęło się o godzinie 14:00 turniejem piłki nożnej. W rozgrywkach brali udział nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz absolwenci. Po zaciętej walce zwyciężyli absolwenci ZS w Osobnicy, drugie miejsce przypadło nauczycielom, trzecie – rodzicom, natomiast czwarte – uczniom gimnazjum. Najlepszym zawodnikiem w piłce nożnej okazał się Pan Sławomir Czyżykiewicz.

W międzyczasie odbył się turniej szachowy, zorganizowany przez p. Jacka Bukowca. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy I „b” gimnazjum Paweł Tuchowski.

Kolejnym punktem pikniku były występy uczniów szkoły podstawowej.
Klasa pierwsza przygotowała przedstawienie pt. „Modni i bezpieczni na wakacjach”, podczas którego uczniowie zaprezentowali jak odpowiednio ubierać się w trakcie wakacji, oraz udzielili zebranym cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w ten wolny, letni czas. Przybyli mieli okazję wysłuchać piosenek „Lubię, kiedy wieje wiatr” oraz „Dzień mamusi” w wykonaniu drugoklasistów. Ponadto zaprezentowano taniec „Zuch marynarz”, który zyskał wielki aplauz publiczności. Uczniowie klasy trzeciej wystąpili w przedstawieniu teatralnym „Wróżka – Dobra Rada” oraz skeczu „Maszyna prawdy”. Wykazali się tu wielkimi umiejętnościami aktorskimi. Dzieci wykonały również układ taneczny „Dobrze się baw”.

Z wielkim zainteresowaniem spotkały się występy artystyczne uczniów gimnazjum. Zebrani uczestniczyli w koncercie zespołu „GIMNAZJALNY BAND”, w składzie: Mateusz Knapik – gitara i śpiew, Karol Wyroba – gitara, Grzegorz Budziak – klawisze, Marcin Woźniak – saksofon. Kwartet zaprezentował znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej, przy których nogi same rwały się do tańca.
Następnie wystąpiła uczennica kl. II „b” gimnazjum Oliwia Dybaś, która dała się poznać jako wspaniała artystka. Zaśpiewała następujące piosenki: „Gdzie ci mężczyźni”, „Dwudziestolatki”, „Nie bądź taki szybki Bill”. Mieliśmy okazję usłyszeć również Krystiana Bąka – „wyluzowanego” ucznia szkoły podstawowej, który zachwycił wykonaniem piosenki „Pełny luz”.

W dalszej części, rodziny mogły bawić się przy muzyce ludowej w wykonaniu kapeli „Trzcinicoki”. Była to świetna lekcja, która przybliżyła naszą kulturę ludową, pozwoliła rozsmakować się w polskim folklorze, tu - w Osobnicy.

Wreszcie nadszedł czas na „Rodzinne Potyczki”. W czterech konkurencjach członkowie rodzin mogli zaprezentować swoją zręczność i kreatywność. Pierwsze zadanie – KTO SPRAWNIEJSZY? polegało na napełnieniu szklanki wodą przy użyciu łyżki. Następnie członkowie rodzin mieli jak najszybciej wypić 0,5L wody mineralnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się również bieg w workach, oraz ostatnia konkurencja KTO SILNIEJSZY? - czyli przeciąganie liny. Zwyciężyła rodzina Wątrobów, której należą się serdeczne gratulacje.

Niebawem na scenie pojawił się - oczekiwany przez wszystkich – finalista „Szansy na sukces” DARIUSZ WICKOWSKI. Zaprezentował repertuar bogaty w anglojęzyczne piosenki. Zebrani byli pod wrażeniem wystąpienia byłego ucznia Zespołu Szkół w Osobnicy, co wyrazili ogromnym aplauzem i prośbami o bis.

W tym dniu na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji, a wśród nich trampolina i zjeżdżalnia dla dzieci, możliwość przejażdżki konikami i zrobienia sobie tatuażu z henny. Ponadto odbyła się prezentacja sprzętu strażackiego, którą przeprowadzili strażacy z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na nich możemy zawsze liczyć!

Obecni mogli skosztować kiełbasek z grilla, waty cukrowej i popcornu oraz specjałów z bufetu: zapiekanek, lodów, ciast domowej roboty (przygotowanych przez rodziców).

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za pomoc okazaną przy organizacji pikniku rodzinnego.

Bardzo dziękujemy głównemu sponsorowi pikniku firmie
PGNiG Technologie SA Oddział ZRUG Pagórska Wola,
której hasło "Wspólnymi siłami" oddawało w pełni ducha imprezy.

Wspaniałe zdjęcia to zasługa Pana Zbigniewa Knapika. O profesjonalne nagłośnienie i konferansjerkę zatroszczył się Pan Marek Ulaszek oraz uczeń klasy III naszego gimnazjum Patryk Wątroba. Serdecznie im za to dziękujemy.

Bez wątpienia tegoroczny PIKNIK RODZINNY był fantastyczną i niecodzienną imprezą kulturalną, promującą wspólne spędzanie czasu z bliskimi i spełniającą najśmielsze wymagania przybyłych. Jestem przekonana, że tego typu spotkania powinny być organizowane jak najczęściej.

Anna Turek, uczennica klasy II „a”


Fotorelacja:


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności