Medal „W dowód uznania” dla bibliotek gminy Jasło

Dodano: 15.06.2012
A A A
Zarząd Główny Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przyznał Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach MEDAL W DOWÓD UZNANIA za zasługi dla bibliotekarstwa. Wraz z medalem wręczony został dyplom, potwierdzony podpisami Przewodniczącej oraz Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Zarząd Główny Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przyznał Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach MEDAL W DOWÓD UZNANIA za zasługi dla bibliotekarstwa. Wraz z medalem wręczony został dyplom, potwierdzony podpisami Przewodniczącej oraz Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.


 
Medal został wykonany zgodnie z Uchwałą Krajowego Zjazdu Delegatów SBP w Miedzeszynie, z dnia 15 czerwca 1997 r. Medal ten, w sposób skrótowy symbolizuje ogólnopolski charakter SBP, nawiązując do motywu bibliotek i książki. Przypomina też o powstaniu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w 1917 r. Eksponuje noblistów literatów, zwracając uwagę na ogólnokulturową funkcję organizacji. Wybity został przez Mennicę Państwową w Warszawie, według projektu artysty plastyka, Zbigniewa Jarockiego.Postanowieniem Prezydium Zarządu Głównego SBP z dnia 3 czerwca 1998 r. przyjęty został regulamin i tryb wręczania medalu, którego zadaniem jest honorować szczególne zasługi na rzecz bibliotekarstwa, czytelnictwa, jak i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Medal "W dowód uznania" nadaje się osobom i instytucjom.

Medal został wręczony S. Ablewicz, Dyrektorowi GBP w Jaśle podczas III. Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych województwa podkarpackiego w MBP w Jaśle przez Elżbietę Stefańczyk Przewodniczącą Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności