Bajkowy Dzień Dziecka z Królem Maciusiem

Dodano: 04.06.2012
A A A
Już od 11 lat Fundacja „ABCXXI” – Cała Polska czyta dzieciom – namawia dorosłych – rodziców, wychowawców, nauczycieli, opiekunów by czytali codziennie dzieciom, gdyż jest to najbardziej skuteczna i przyjazna metoda wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka i jego edukacji. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej filie od początku wspierają tę akcję.


Już  od 11 lat Fundacja „ABCXXI” – Cała Polska czyta dzieciom – namawia dorosłych – rodziców, wychowawców, nauczycieli, opiekunów by czytali  codziennie dzieciom, gdyż jest to najbardziej skuteczna i przyjazna metoda wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka i jego edukacji. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  i jej filie od  początku wspierają tę akcję.Inauguracja  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w gminie Jasło, połączona z imprezą czytelniczą  i  obchodami  święta najmłodszych  tym razem miała miejsce  w Szkole Podstawowej nr 2 w Osobnicy.Tradycyjnie, coroczne spotkanie, rozpoczęło się głośnym odczytaniem  „Lokomotywy” Juliana Tuwima, którą w tym roku recytowali, Dyrektor SP nr 2 w Osobnicy, Wincenty Ochwat – Radny Gminy Jasło, Dyrektor Gminnej Biblioteki, Zofia Macek – historyk, pisarska i poetka regionalna oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.Następnie dzieci wzięły udział w spotkaniu autorskim z Zofią Macek, która opowiedziała o swoich bajkach i o swojej życiowej pasji, jaką jest pszczelarstwo. Dzieci były bardzo zainteresowane „magicznym światem” tych małych owadów, brały czynny udział w spotkaniu i zadawały mnóstwo pytań.Najmłodsi zapoznali się także z pracą policjanta, wysłuchali ciekawego wykładu o bezpieczeństwie ruchu  drogowego oraz  zwiedzili policyjny radiowóz.  
Dzień dziecka, to także doskonały powód do przypomnienia o „Prawach dziecka”. Dlatego „Bal u Króla Maciusia” rozpoczął się dyskusją  o Januszu Korczaku, jego działalności zarówno społecznej,  jak i pisarskiej oraz jego oddaniu w sprawach dotyczących dzieci. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie pt. „Portret Króla Maciusia Pierwszego” a najpiękniejsze rysunki zostały nagrodzone.
Jak na prawdziwym balu nie zabrakło także tańców, zabaw i konkursów. Impreza zakończyła się „czarodziejskim marszem”, gdzie wszyscy uczestnicy tworzący „pociąg” na końcowej stacji zostali obdarowani zakładkami,  folderami promującymi akcję CPCD i tradycyjnie już - drobnymi słodyczami.

Bajkowy Dzień Dziecka połączony  z inauguracją akcji GMINA JASŁO CZYTA DZIECIOM odbył się 1 czerwca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr  2 w Osobnicy a udział w nim wzięli uczniowie kl. 0 – VI.
Organizatorami byli Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w  Szebniach, Filia GBP w Osobnicy oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy.

Organizatorzy serdecznie dziękują Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle za interesujący wykład na temat  zawodu policjanta.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności