Interior polski – Wojciach Breowicz

Dodano: 04.06.2012
A A A
Fragmenty pamiętników Wojciecha Borewicza zostały opublikowane przez Fundację Ośrodka KARTA w najnowszym numerze kwartalnika historycznego „Karta”.

Fragmenty pamiętników Wojciecha Borewicza opublikowane przez Fundację Ośrodka KARTA w najnowszym  numerze kwartalnika historycznego  „Karta”.Znajdziemy m.in. polskie kolonie w Brazylii: "Pierwsza noc w puszczy na brzegami Ivaí wywarła na mnie potężne wrażenie, któremu nie umiem nadać imienia. Było to może przewrażliwione uczucie zadowolenia z osiągniętego celu, z ucieczki z domu niewoli, może podświadomy lęk przed majestatem obcej przyrody lasów tropikalnych, a może tylko normalne ludzkie oszołomienie, wywołane nagłą zmianą sytuacji…"Egzemplarz dostępny w bibliotekach gminy Jasło, zapraszamy do niezwykłej lektury.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności