Manufaktura ozdób wielkanocnych

Dodano: 06.04.2012
A A A
Zbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do wspólnych spotkań na zajęciach przedświątecznych organizowanych w bibliotece i świetlicy w Osobnicy od 16 do 30 marca.


    Zbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do wspólnych spotkań na zajęciach przedświątecznych organizowanych w bibliotece i świetlicy w Osobnicy od 16 do 30 marca.


    Tematyka naszych  zajęć nawiązywała do tradycji wielkanocnych praktykowanych w większości polskich domów.  Podczas warsztatów, w których wzięło udział 18 osób powstały piękne pisanki i ciekawe dekoracje na świąteczny stół, nie obyło się bez rozmów o wielkanocnych zwyczajach i tradycjach.


    Grupa młodych artystów ciężko pracowała przez kilka dni, aby własnoręcznie wykonać niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Bawiąc się w zdobienie pisanek staraliśmy się podtrzymać stare zwyczaje interpretując je na nowo.

     Poza artystycznym efektem wykonanych prac, wspólne przebywanie ze sobą pozostawiło miłe wspomnienia.
    

Filia GBP w Osobnicy
Świetlica w Osobnicy 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności