Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece

Dodano: 08.03.2012
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wraz z filiami w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach przystąpiła do ścieżki edukacyjnej „Pamięć o pisarzach” pt. „Między światem dziecka a dojrzałością – młodzi w bibliotece”.
                                        
        Program Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek umożliwia prowadzenie atrakcyjnych zajęć dla młodzieży rozwijających swoje pasje i talent w bibliotekach. Nowe ścieżki tematyczne, otwarta baza materiałów pomocniczych, Bibliotekablog, warsztaty regionalne oraz bogata oferta wsparcia dla bibliotekarzy pozwala na prowadzenie ciekawych zajęć. Stworzono trzy nowe ścieżki tematyczne: „Graj w dziedzictwo”, „Biblioteka pełna filmu” i „Pamięć o pisarzach”.

        Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wraz z filiami w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach przystąpiła do ścieżki edukacyjnej „Pamięć o pisarzach” pt. „Między światem dziecka a dojrzałością – młodzi w bibliotece”. Program edukacyjno - wychowawczy  przybliży młodym czytelnikom postać i twórczość Janusza Korczaka, któremu poświęcony jest rok 2012.  Janusz Korczak  był prekursorem pedagogiki opiekuńczej, działań na rzecz praw dziecka, resocjalizacji  i opieki nad dzieckiem trudnym. Pragniemy także zachęcić młodych ludzi do czytania poezji Wisławy Szymborskiej, szczególnie tej związanej z naszym regionem jak utwór poświęcony więźniom obozu zagłady w Szebniach pt. „Obóz głodowy pod Jasłem”. Odbędzie się również debata poświęcona Czesławowi Miłoszowi, Nobliście wciąż odkrywanemu w naszych bibliotekach.

         Nasz projekt będzie realizowany poprzez wystawy, konkursy, warsztaty plastyczne i literackie, spotkania autorskie połączone ze świętem poety, dyskusje nad książką, debatę – „Wokół Miłosza” oraz wieczór poezji. W czerwcu w filii bibliotecznej odbędzie się bal u Króla Maciusia połączony z akcją „Gmina Jasło czyta dzieciom”. Zadania projektowe realizowane są od lutego do sierpnia br. Najbliższe warsztaty 15 marca o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy do GBP w Jaśle z/s w Szebniach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach


                             

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności