„Zabawa ze sztuką” podczas zimowych ferii w Osobnicy

Dodano: 17.02.2012
A A A
Czas ferii zimowych dobiegł końca, zdaniem każdego dziecka minęły one jak co roku zbyt szybko. W bibliotece i świetlicy w Osobnicy przez całe dwa tygodnie odbywały się liczne zajęcia.


          Czas ferii zimowych dobiegł końca, zdaniem każdego dziecka minęły one jak co roku zbyt szybko. Pogoda dopisała, było śnieżnie i mroźno, tak jak przystało na prawdziwe „zimowe ferie”. W bibliotece i świetlicy w Osobnicy przez całe dwa tygodnie odbywały się liczne zajęcia.

W okazałej ofercie proponowanej przez organizatorów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było można bowiem pomalować kolorowe witraże na szkle, poznać zasady sztuki składania papieru, a także tworzyć z masy solnej i modeliny urocze przedmioty. Każdy uczestnik miał możliwość wykonać wyjątkowy i oryginalny koszyczek walentynkowy, jak również zaprojektować i stworzyć własną, niepowtarzalną bransoletkę. W różnorodnej ofercie proponowanych zajęć znalazła swoje miejsce jedna z najbardziej wartościowych technik dla maluchów - wycinanka i wydzieranka. Obok nowoczesnych metod plastycznych pojawiła się także znana od czasów pierwotnych technika szkicowania węglem. Zmaganiom twórczym towarzyszyły gry i zabawy edukacyjno- ruchowe. Trudno sobie wyobrazić codzienną pracę bez odwołania się do literatury, dlatego tez organizatorzy promując ogólnopolską akcję CPCD starali się , aby codziennie zajęcia rozpoczynać od przeczytania różnych ciekawych fragmentów z pozycji książkowych przeznaczonych dla najmłodszych. Ósmego lutego zajęcia taneczno- ruchowe poprowadziła pani B. Berkowicz- instruktor tańca towarzyskiego. W ostatnim dniu ferii uczestnicy mogli się sprawdzić w roli cukierników i dekoratorów ciasteczek, które wcześniej zostały przygotowane przez organizatorów oraz dwie mamy- panią Alicję P. oraz panią Lucynę F., które wraz ze swymi pociechami aktywnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Słodkiemu zakończeniu towarzyszyła wystawa wszystkich prac wykonanych podczas dwutygodniowych warsztatów.  

    
      Z zajęć przeprowadzonych w czasie ferii w Osobnicy skorzystało ponad 40 osób. Wszystkim, których nie zraziła mroźna, zimowa aura serdecznie dziękujemy za towarzystwo i wspólną zabawę. Szczególnie podziękowania kierujemy do pani Lucyny i pani Alicji za okazaną pomoc i wsparcie finansowe.

Filia GBP w Osobnicy
Świetlica w Osobnicy


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności