Zakończenie projektu - Moja miejscowość w Internecie

Dodano: 13.02.2012
A A A
Projekt Fundacji Wspomagania Wsi pt. ”Pożyteczne ferie 2012 – Moja miejscowość w Internecie” został zrealizowany na rzecz dzieci i młodzieży z Szebni. Dwutygodniowe warsztaty prowadzone były przez 4 godziny dziennie pozwalając uczestnikom na indywidualny rozwój swoich talentów, grupową integrację oraz dbanie o własne zdrowie i kondycję.

Projekt Fundacji Wspomagania Wsi pt. ”Pożyteczne ferie 2012 – Moja miejscowość w Internecie” został zrealizowany na rzecz dzieci i młodzieży z Szebni. Dwutygodniowe warsztaty prowadzone były przez 4 godziny dziennie pozwalając uczestnikom na indywidualny rozwój swoich talentów, grupową integrację oraz dbanie o własne zdrowie i kondycję. Grupa miała również możliwość sprawdzenia się w licznych konkursach dotyczących wiedzy o swojej miejscowości.


Koordynatorzy projektu przygotowali dla uczestników zajęć wiele niespodzianek i atrakcji. Uczestnicy brali udział w warsztatach teatralnych i plastycznych: tea back, decoupage, quilling, orgiami modułowe, scrapbooking, pergamano, bibułkarskie oraz stworzenie własnej biżuterii z modeliny.


Działania edukacyjno - artystyczne podzielone według harmonogramu przeplatały elementy zabawy, relaksu uczestników oraz tworzeniu niepowtarzalnych dzieł amatorskiej sztuki.

Projekt zrealizowany został przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach we współpracy z Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach oraz wolontariuszy -  I. Bućko oraz M. Gajda.Program projektu ukierunkowany został na aktywizację społeczności lokalnej poprzez organizację zajęć rozrywkowo – edukacyjnych, wypromowanie miejscowości na stronie FWW w Atlasie Wsi Polskich oraz zapewnienie ciepłego podwieczorku dla uczestników.

Ogółem w zajęciach feryjnych udział wzięło 321 uczestników, 9 członkiń KGW w Szebniach, 3 bibliotekarzy oraz 2 wolontariuszy.

        Opinie uczestników projektu:
  • Martyna, 12 lat
Te zajęcia bardzo mi się podobały, bardzo wiele się z nich nauczyłam. Mam nadzieję, że ten program będzie jeszcze realizowany w przyszłości, na pewno będę brała w nim udział.

  • Paulina, 13 lat
Bardzo podobały mi się te warsztaty, ponieważ się nie nudziłam na nich. Myślę, że będą takie za rok.

  • Kamila, 10 lat
Te warsztaty bardzo mi się podobały, robiliśmy fajne rzeczy.

  • Paula, 11 lat
Warsztaty były super szkoda że się kończą i bardzo chcę aby były jeszcze nie raz.

  • Tusia, 14 lat
Bardzo podobały mi się warsztaty w bibliotece, ponieważ nie nudziłam się w domu lecz robiłam ciekawe i interesujące rzeczy. Szkoda, że tylko trwały 2 tygodnie. Podwieczorki były ekstra. Mam nadzieję, że jeszcze będą organizowane takie warsztaty.


Zarząd KGW w Szebniach oraz Dyrektor i Pracownicy GBP w Jaśle z/s w Szebniach bardzo dziękują Fundacji Wspomagania Wsi za dotację do zadania oraz sponsorom i wolontariuszom za pomoc w organizacji spotkań i realizacji projektu.

KGW i GBP w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności